Погляд на місцеве самоврядування в місті Кременчуці.
Питання яке стало останнім часом однією з міських тем обговорення в кулуарах чи потрібні райони в місті? .
Начебто дуже проста може бути відповідь або да або ні.
Піднімемось на той рівень чого не може цілком знати як кажуть простий обиватель
Питання чи дуже багато коштів йде на утримання районів? Багато - скажете Ви. Давайте уберемо райони, буде тільки міська рада, що це дасть - зекономлені кошти підуть на тіж самі потреби( благоустрій, будівництво і т. д. ) тільки навантаження на міську раду зросте в декілька разів, прийдеться збільшувати штати. А куди підуть підготовлені працівники в сфері управління, більшість з них фахівці в своїх сферах діяльності, потрібно крім спеціальності дуже грамотно орієнтуватись в законодавчих актах та уміти працювати з людьми. Ми що можемо розкидатись кадрами, мабуть ні. Зросте навантаження на депутатський корпус міської ради, чи зможуть депутати обробити звернення населення по тим чи іншим потребам. При наявності районних депутатів зросте вірогідність вирішенні Ваших проблемних питань, бо питання бувають дуже різного рівня і це потрібно чітко собі уявляти. Тим більш ми дуже чітко знаємо, що міські депутати в своєї більшості заможні та поважні люди яким потрібно вирішувати більш масштабні міські питання. Погляд на цивільний захист населення та надзвичайні ситуації в нашому місті, ми маємо три штаби міський і два районних, хоча наше місто по своєму місцезнаходженню не таке просте як вважається та з розгалуженим розміщенням промислових об’єктів, а так буде тільки один штаб, О і тут Ви праві - але як на це все подивитись. Може райони і є той Запас міцності міста.
Одна із декілька думок на роздуми. Як кажуть ломать не строить Може потрібно підійти до питання про потрібність районів більш фахово. Районі в місті вже існують не один десяток років. Сама система була відпрацьована та не давала збоїв. Це і здоровий дух конкуренції між районами у місті і містом.
Почнемо з елементарного і в той же час не такого і простого, це повноваження районів вони нагадують ти і дояр, і тракторист, і агроном, і голова радгоспу і все в одному обличчі. Наприклад благоустрій, архітектура земельні питання про який ми чуємо що не кожного тижня. Надати повноваження районам в більш чіткій формі як це було раніше. Передати всі питання по приватному сектору, визначити чітко границі господарювання, обрахувати необхідність коштів та ресурсів на утримання наданої території і проконтролювати використання коштів та якість утримання. В галузі будівництва теж проблеми, ще рятує криза, а далі, якщо райони розвантажували міськвиконком, управління архітектури то зараз хочу побудувати сарай в міську раду, вбиральню туди ж. Може необхідно провести соц. опитування населення краще як в обслуговуванні. І на приклад останні події які наводять на роздуми, де правда про райони. В одній із районних рад прийнято на розгляд більш сотні звернень на будівництво індивідуальних гаражів, та при розгляди виявилось раптово що це місце думали надати під територію вивозу самовільних металевих гаражів з житлових кварталів. Голова не знала, що і як роблять руки. , давайте ампутуємо їх, -погані, а на ранок і почесатись, ні в носі покопирсатись нічим.